Informacja o planowanych audytach energetycznych w budynkach indywidualnych

Zobacz również...

7 komentarzy

 1. X pisze:

  Wiec mozna to rozumieć, ze zapłacenie 150zl za audyt nie jest jednoznaczne z przyznaniem dofinansowania. Drugi aspekt, dlaczego ankieta jest traktowana jako podstawa do ubiegania sie o dofinansowanie, sama nazwa to tylko ankieta! A co maja opłaty śmieciowe do energii odnawialnej???? Rozumiem podatek, ale inne opłaty?
  Co pan panie wójcie powie ludziom którzy zapłacą za audyt a nie dostaną dofinansowania? Czy to nie jest nabijanie komuś kasy i naciąganie na niepotrzebne koszty?
  Pozdrawiam

 2. admin pisze:

  Ryzyko związane z uzyskaniem dofinansowania jest dosyć duże . Ale warunki uczestnictwa w programie są jasne . Każdy z nas musi to ryzyko sobie skalkulować i podjąć ostateczną decyzje. Audyt jest konieczny aby uczestniczyć w programie . Pozdrawiam.

 3. X pisze:

  Ok, czyli mimo audytu nie każdy dostanie dotacje to juz jest jasne. Natomiast dlaczego jedno z kryterium to opłata śmieciowa? Nie ustosunkował sie pan do tego pytania. A tak z ciekawości ile ankiet zostało zakwalifikowane do audytu? Pozdrawiam

 4. admin pisze:

  Do Gminy Węgierska Górka złożono 605 ankiet na 1039 punktów. Każdy, kto chce uczestniczyć w programie musi posiadać audyt energetyczny budynku. Wszyscy ankietowani zostaną ujęci we wniosku o dofinansowanie w ramach programu RPO 4.1.3. Odnawialne źródła energii – konkurs. Ryzyko związane z uzyskaniem wsparcia, czyli realizacją programu na terenie Gminy Węgierska Górka wynika z wysokości alokacji. Na całe województwo śląskie jest to kwota 75 892 498,00 zł, a sama Gmina według obliczeń obliczeń szacunkowych dokonanych na podstawie ankiet potrzebuje ok 30 milionów. Wobec powyższego ryzyko związane z uzyskaniem tak dużego dofinansowania jest bardzo wysokie.
  Ponadto informuję, że jest to program ekologiczny w ramach którego dofinansowanie może uzyskać tylko osoba, która spełnia wszystkie kryteria programu, w tym terminowe uiszczanie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 5. bol4888 pisze:

  Nie chce szacunkowo liczyć ale na oko to na 605 ankiet nasza Gmina może dostać kilka dotacji powiedzmy 5. Czyli 600 zainteresowanych którzy zapłacą 150 zł za audyt nie dostaną dotacji bo braknie środków. 76 mln na całe województwo a 30 mln potrzeba na samą Gminę WG to nawet chyba te 5 to zawyżyłem prawdopodobieństwo.

 6. X pisze:

  Dziękuje serdecznie za udzielenie szczegółowej odpowiedzi, wszystko jasne i transparentne.
  Pozdrawiam

 7. admin pisze:

  Zasady są takie , że albo dostaną dofinansowanie wszyscy albo nikt. Inaczej albo wniosek gminy do Programu RPO otrzyma dofinansowanie albo nie. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *