Budowa gazociągu w Gminie Węgierska Górka – PRZYPOMNIENIE!

Zobacz również...

4 komentarze

 1. mieszkaniec pisze:

  Myślę że władze naszej gminy robią stanowczo za mało w propagowaniu i informowaniu o możliwej gazyfikacji gminy.To powinien być priorytet dla naszych włodarzy,a my wszyscy powinniśmy być na tak dla gazu w WG.
  Ponadto,ankiety to bardzo słaby pomysł.Gdyby jeszcze można było to zgłaszać przez internet, to rozumiem,ale jakieś karteczki które trzeba donieść do urzędu lub wysłać do siedziby firmy gazowniczej…????Mamy XXI wiek a myślenie z XIX.Ludzie są najnormalniej zbyt leniwi aby biegać po urzędach,co innego fakt że większość przesiaduje na komórkach lub komputerach,więc nie byłoby problemu z większą jeszcze frekwencją.
  Sprawa pewno upadnie,Gmina powie że to wina ludzi bo nie składali karteczek,i po sprawie.A zimą znów nie będzie czym oddychać .Słabo to wygląda .
  Gmina powinna stanąć na rzęsach aby dotrzeć do mieszkańców ,przekonać ,zebrać już te nieszczęsne karteczki.popchnąć sprawę dalej.
  Zbyt mało zaangażowania widać ze strony UG.

 2. admin pisze:

  W każdym sołectwie zostało zorganizowane spotkanie z mieszkańcami. Ankiety zostały dostarczone do wszystkich instytucji i placówek oświatowych na terenie Gminy. Ponadto w akcję zostały włączone wszystkie Parafie na terenie Gminy. Ankiety w sprawie gazu są również dostępne na stronach internetowych. Myślę, że jeżeli ktoś ma pomysł jak pomóc, to takie wsparcie przyjmiemy, ale w formie konkretnych działań a nie tylko krytyki.
  Na dzień dzisiejszy zostało złożonych 568 ankiet.

 3. Patryk pisze:

  Moim zdaniem to włodarze w ogóle nie powinni się pytać mieszkańców o gazociąg. To w dzisiejszych czasach jest konieczność, chyba że chcemy umierać od smogu. A w tym względzie mieszkańcy liczą na władze. Nie pytać tylko doprowadzać. Dlaczego w innych europejskich krajach sobie z tym poradzili, a w Polsce dalej się trujemy. Czas zapomnieć o spalaniu węgla, nawet tego najlepszej jakości. Ludzie też będą zadowoleni. Muszą najzwyczajniej do tego dojrzeć. Gazociąg to powinien być priorytet. Jeśli zaprzepaścimy taką szansę, zaprzepaścimy szansę na normalne, zdrowe życie.

 4. admin pisze:

  Ma Pan rację w kwestii że to włodarze – ale tego Państwa – powinni zadbać o budowę ekologicznych źródeł energii. Powinno to być planowym działaniem rządu, a nie doraźnym, fragmentarycznym działaniem poszczególnych samorządów. Ale jest to niestety w naszym kraju teoria, natomiast praktyka pokazuje że wszyscy mieszkańcy poprzez samorządowca muszą robić wszystko by stan środowiska poprawić.Pragnę poinformować, że zebraliśmy prawie 600 ankiet, które przesłaliśmy do Polskiej Spółki Gazownictwa. Z informacji uzyskanej od Prezesa tej spółki wiemy, że do końca listopada zapadną konkretne decyzje i zostanie przyjęty harmonogram prac dotyczący gazyfikacji Gminy Węgierska Górka. Można się spodziewać, że w 2021 gaz dopłynie do naszej Gminy. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *