Archiwa

Mapa GminyPrzebieg drogi ekspresowej S-69 na odcinku Żywiec- Bielsko-Biała

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Gminy Węgierska Górka dotyczącymi przebiegu drogi ekspresowej S-69 na odcinku Żywiec - Bielsko- Biała przekazuję uzyskaną informację z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jak również mapę sytuacyjną przebiegu tej drogi.

Projekt techniczny przebiegu drogi, którego wykonawcą było Biuro Projektów Budownictwa Komunikacyjnego “TRAKT” został już opracowany ze wszystkimi uzgodnieniami i pozwoleniem na budowę. Został ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę projektu jak również na inżyniera kontraktu. Prace winny ruszyć w połowie roku najprawdopodobniej w miesiącu lipcu- sierpniu. Odcinek połączy drogę ekspresową S-69 Węgierska Górka-Żywiec z budowaną już “obwodową wschodnią” Bielska Białej. Odcinek ten będzie miał długość około 15,5 km, a projektowany czas jego wykonania to okres 2,5 roku.

Mapa sytuacyjna

6 komentarzy do wpisu Przebieg drogi ekspresowej S-69 na odcinku Żywiec- Bielsko-Biała

 • HARNAŚ

  Dziwi mnie tylko jedna sprawa. Dlaczego właściciele działek przez które ma przebiegać droga nie zostali do dziś poinformowani a o wykupie gruntów już nawet nie wspomnę.
  Jest kwiecień ,w lipcu rzekomo mają ruszyć z budową drogi a my dalej nie mamy żadnych informacji na temat jak by nie było naszej własności która ma być zajęta pod drogę. Coś to wszystko opornie idzie:)

  Pozdrawiam!

 • kris

  Ale tu jest mowa o obwodnicy łODYGOWIC na pewno działki są już wykupione skoro jest przetarg i wstępny czas rozpoczęcia prac
  poza tym wykup gruntów trwa średnio rok więc…

 • admin

  Właściciele działek winni z tym problemem zwrócić do wojewody śląskiego , gdyż do tego organu administracji pństwowej należy wykup działek pod drogi ekspresowe. Ja jedynie mogę potwierdzić , że faktycznie taki stan prawny istnieje, natomiast specustawa daje możliwość wejścia w teren i prowadzenia prac drogowych.

 • kris

  Przygotowania do budowy drogi ekspresowej S-69 na odcinku Bielsko-Biała - Żywiec zaczynają przyspieszać. W środę, tuż po świętach (7 kwietnia), w Urzędzie Gminy w Łodygowicach zjawią się przedstawiciele oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.
  - Spotkają się z mieszkańcami i będą z nimi rozmawiać o warunkach wykupu gruntów, na których budowany będzie przebiegający przez nasz teren odcinek trasy ekspresowej - tłumaczy Stanisław Kucharczyk, sekretarz UG.

  Negocjacje rozpoczną się o godzinie 10 w sali sesyjnej urzędu i potrwają do godz. 18.

  Natomiast dokładnie tydzień później, także w tych samych godzinach, podobne rozmowy odbędą się w Pietrzykowicach.

  Osoby, których grunty leżą w ciągu planowanej drogi, na spotkanie z reprezentantami GDDKiA będą musiały przyjść do tzw. sołtysówki. Negocjacje w Pietrzykowicach zaplanowano na dwa dni.

  Przetargi na budowę 15,5-kilometrowego odcinka mającego połączyć Bielsko-Białą z Żywcem mają zostać rozstrzygnięte w drugiej połowie tego roku i od razu po nich ruszyć mają roboty drogowe. Prace mają potrwać 27 miesięcy i powinny się zakończyć w 2012 roku.

  To nie będzie łatwa robota. Na odcinku Bielsko-Biała - Żywiec powstanie 30 mostów. Zostanie zbudowana 1200-metrowa estakada. Będą cztery zupełnie nowe węzły drogowe - w Wilkowicach, Buczkowicach, Łodygowicach oraz w Żywcu.

  W Bielsku-Białej trwa już budowa wschodniej obwodnicy miasta. Zostanie poprowadzona przez dzielnice: Komorowice, Hałcnów, Lipnik, Straconka i Mikuszowice. Połączenie obwodnicy z drogą S-69 odciąży ruch w kierunku polsko-słowackiego przejścia w Zwardoniu.
  źródło: http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/368372,lodygowice-wykupuja-grunty-pod-s-69,id,t.html

 • “Gdy w styczniu wojewoda śląski wydał zezwolenie na budowę drogi ekspresowej S69 na odcinku Bielsko-Biała - Żywiec, padały zapewnienia, że prace ruszą przed wakacjami. Wczoraj w biurze prasowym marszałka województwa dowiedzieliśmy się, że będzie to najwyżej trzeci kwartał. Wyraźnie zagrożone są także terminy wypłat odszkodowań dla właścicieli działek, po których przebiegać będzie trasa. Decyzje umożliwiające wypłatę pieniędzy wojewoda miał wydać w maju”. więcej info na :
  http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/391210,dalej-do-ekspresowki,id,t.html

 • gdzie mozna zobaczyc plany budowy drogi s69
  odcinek bielsko-zywiec
  dzięki

Skomentuj

 

 

 

Można używać tych znaczników HTMLa

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>